ייעוץ טלפוני ללא עלות שירות תיקונים עד הבית והעסק חייגו עכשיו - 072-3719971 תיקון כל סוגי המחשבים 100% אחריות על כל התיקונים ASUS Dell Lenovo HP Apple Toshiba Acer Microsoft MSI

תיקון מחשב גיימינג

6 דרכים לתיקון מחשב גיימינג (gaming)

בשנים האחרונות המושג מחשב גיימינג נכנס חזק לעולמם של ילדינו ואיתו הדרישה למחשב כזה בכל בית ובית. בזמן שכולם חולמים על מחשב "העל שלהם" נוצרה מציאות שבא המון ילדים ובני נוער דורשים מהוריהם למחשב גיימניג שכזה. אז מה בעצם ההבדל הגדול בין מחשב המכונה מחשב גיימינג למחשב רגיל אתם בוודאי שואלים ? מחשב גיימינג הוא מחשב הנבנה באופן אישי במטרתו נועד ותוכנן לספק חווית משחק וודיאו יוצאת דופן. ההבדל המשמעותי ביותר בין – "מחשב רגיל" למחשב גיימניג הוא בעצם רמת ביצועי המחשב בזמן משחק כבד הדורש ממנו כושר עיבוד וגרפיקה ללא מאמץ . מחשבי הgaming בנויים מחלקים מתקדמים המיועדים להתמודדות עם דרישותיהם של משחקים כבדים.  
תיקון מחשב גיימינג
תמונה המציגה מבנה של מארז מחשב גיימניג וחלקיו

כדאי לספק את חווית משחק ללא תקיעות או גמגומים בשפה מקצועית (lag no) המערכת מורכבת מרכיבים עוצמתיים כמו :

 • כרטיס מסך גרפי (GPU) בעל יכולות עיבוד גרפי גבוה
 • מעבד עוצמתי (CPU) המיועד להריץ משחקים בקלות
 • ספק כוח (Power Supply) רב עוצמתי המיועד לספק מתחים גבוהים בזמן מאמץ
 • זיכרון ראם (memory RAM) עם יכולות אחסון מהירות
 • כונן אחסון מהירים (ssd/nvme) המיועדים לספק חוויה מושלמת בזמן משחק
 • יחידת קירור מושלמת (Cooling Unit) המיועדת לקרר את כל חלקי המחשב ובעיקר את המעבד
 • מארז מחשב (Computer Case) גדול מיועד לסירקולציה של זרימת אוויר לקירור חלקי המחשב

אז מתי בעצם נצטרך לתקן את מחשב הגיימניג שלנו ?

במידה ואתם גולשים או משחקים במשחק תקופה ממושכת ופתאום אתם חווים תקיעות או גמגומים (lags) בזמן גלישה/משחק ,ירידה משמעותית ב fps או אפילו רעש של מאוררים עוצמתי צריכה להדליק לכם נורא אדומה.

מסכים כחולים , קריסות מערכת ,מסך שחור – מחשב מופעל מחדש בפתאומיות הם הסימנים המעדים שישנה בעיה וצורך לקריאה לטכנאי מחשבים לתיקון מחשב הגיימניג שלנו.

איך נדע בדיוק ממה המחשב קורס ונגיע לפתרון הבעיה ? ישנן סיבות רבות לקריסת המחשב והדרך לתקן אותם ארוכה ומייסרת מבעיות תוכנה – (וירוסים, עדכון drivers ,מערכת הפעלה לא תקינה) ועד בעיות חומרה – (החלפת מעבד, זיכרון ram,דיסק קשיח ,ספק כוח, כרטיס מסך) נצטרך לעבור שלב שלב עד להגעה לפתרון הבעיה.

לתיקון מחשב הגיימניג שלנו ולפתרון התקלה ישנם 6 דרכים בהן צריכים לנקוט:

 • בדיקת תקינות דיסק מערכת ההפעלה (כאשר ישנו דיסק מהירים מסוג זיכרון פלאש ssd,nvme -) יש צורך לבדוק כי אורך חיי הדיסק תקינים ב100% במידה ולא יש צורך בהחלפת הדיסק והתקנת מערכת הפעלה על הדיסק החדש.
 • בדיקת מצב כמות האבק והלכלוך במחשב בדגש על המשחה טרמית הנמצאת מתחת לגוף הקירור שעל המעבד שהכן היא לא יבשה וכל חלקי המחשב נקיים מאבק ולכלוך (כולל מאוררי המחשב).
 • בדיקת ספק הכוח – אחרי על מתן מתח גבוהה לכל רכיבי המחשב במיוחד בזמן מאמץ.

חימום יתר של הספק גורם לתקלות רבות ועד לקריסות מערכת המחשב (במקרה זה יש צורך להחליפו).

 • בדיקת כרטיס מסך – בזמן עיבוד גרפי מעבד הgpu מגיע לטמפרטורת חום גבוהות מאוד עד כרתיחה (מעבד gpu שנשרף כתוצאה מחמום יתר) כרטיס מסך מגיע עם מערכת קירור הבנויה מכמה רכיבים ( משחה טרמית ופדים טרמיים הנשחקים עם הזמן מעליהם גוף קירור ועליו מורכבים המאוררים) יש להקפיד אחת לכמה זמן להחלפת המשחה טרמי והפדים ולבדוק כי המאוררים תקינים.
 • מעבד המחשב cpu – כמו בכרטיס המסך מעבד המחשב הוא החלק העיקרי בכל מכלול הרכיבים וגם הוא בשעת עיבוד נתונים מתחמם עד למצב שבו הוא עלול להישרף הוא על המעבד יושבת משחה טרמית הנועדה לקרר אותו ויש צורך להחליפה אחת לכמה זמן ובנוסף לדאוג שגוף הקירור שעל המעבד תקין לחלוטין.
 • זיכרון RAM – לזיכרון הראם חשיבות רבה לאחסון מידה ויכולת שליפה מהירה ממנו הדבר הגורם לחימום הרכיבים המורכבים עליו (חימום יתר ,הספקות חשמל, אבק, בלאי) יכולים לגרום לתפקוד לא תקין של זיכרון הראם וצורך להחליפו.

לסיכום :

הדרך לפתרון בעיות המחשב מורכבות מדרך ארוכה ויש צורך להיעזר בטכנאי מחשבים (בעל מקצוע) מומלץ אשר יסע לפתרון מהיר ומציאת התקלה .

טכנאי מחשבים מומלץ

☑️אלפי לקוחות מרוצים וממליצים בזמן אמת ☑️ הגעה מהירה תוך שעה מרגע הקריאה לבית ולעסקים. ☑️טכנאי החל מ -250 ש"ח למחשבים ניידים ונייחים ☑️ המחירים שלנו בשקיפות מלאה שירות 24 שעות ☑️שירות טכנאי למחשב נייד או נייח ומחשבי gaming עד לבית הלקוח יועץ ראשוני ללא עלות ☑️ טכנאי מחשבים מומלץ

חייגו עכשיו :

📞072-371-9971📞

להזמנת טכנאי מחשבים עד הבית.  

תוכן עניינים

לבדיקה וייעוץ ללא עלות
שירותים נוספים