ייעוץ טלפוני ללא עלות שירות תיקונים עד הבית והעסק חייגו עכשיו - 072-3719971 תיקון כל סוגי המחשבים 100% אחריות על כל התיקונים ASUS Dell Lenovo HP Apple Toshiba Acer Microsoft MSI

מחשב איטי ווינדוס 10: איך להגביר את מהירות המחשב

ככל שמחשבים הופכים ליותר ויותר אינטגרליים בחיי היומיום שלנו, אין הרבה יותר מתסכל ממחשב איטי. שום דבר לא הורג את הפרודוקטיביות כמו מחשב שפועל לאט מדי כדי לטפל ביעילות במשימות שלך, ו-Windows 10 אינו יוצא מן הכלל. בפוסט זה בבלוג, נסקור כמה מהגורמים האפשריים למחשב איטי עם Windows 10, כמו גם כמה טיפים להגברת הביצועים והמהירות של המחשב שלך. אנו גם נספק לך כמה עצות מועילות שיעזרו לך לשמור על המחשב שלך לפעול במהירות המרבית. בסוף פוסט זה, אתה אמור להבין טוב יותר כיצד לגרום למחשב שלך לפעול מהר יותר וחלק יותר.

1. הסר התקנה של אפליקציות לא רצויות

אחת השיטות היעילות ביותר להגביר את מהירות המחשב ב-Windows 10 היא הסרת התקנה של יישומים לא רצויים. התחל על ידי פתיחת לוח הבקרה וניווט לקטע תוכניות ותכונות. משם, אתה יכול להציג את רשימת התוכניות המותקנות במחשב שלך ולהסיר את כל התוכניות שאינך משתמש בהן או שאתה לא צריך. אתה יכול גם להשתמש בחנות Windows, באפליקציית ההגדרות או בתוכניות הסרת התקנה של צד שלישי כדי להסיר אפליקציות. זה יפנה משאבי מערכת יקרי ערך ועלול לגרום לעלייה ניכרת במהירות המחשב שלך.

2. השבת את תוכניות האתחול

השלב השני להגברת מהירות המחשב שלך הוא להשבית את תוכניות האתחול. זהו שלב חשוב באופטימיזציה של ביצועי המחשב שלך, מכיוון שתוכניות אתחול עלולות להאט את המערכת שלך. השבתת תוכניות אלה קלה לביצוע וניתן לעשות זאת דרך מנהל המשימות. על ידי פתיחת מנהל המשימות וניווט ללשונית אתחול, תוכל להשבית את כל התוכניות שאינך רוצה שיפעלו בעת הפעלת המחשב. זה יכול לשפר מאוד את מהירות האתחול של המחשב שלך ולהוביל לשיפור הביצועים באופן כללי.

3. סרוק לאיתור תוכנות זדוניות

אחד הדברים החשובים ביותר שאתה יכול לעשות כדי לשפר את ביצועי המחשב שלך הוא לסרוק באופן קבוע אחר תוכנות זדוניות (תוכנות זדוניות) שעלולות להאט את המערכת שלך. תוכנה זדונית יכולה לפלס את דרכה למחשב שלך באמצעות אתרים זדוניים, הורדות וקבצים מצורפים לדוא"ל. כדי לסרוק אחר תוכנות זדוניות, השתמש בתוכנה אמינה נגד תוכנות זדוניות והפעל סריקות רגילות של המחשב שלך. הקפד לעדכן את תוכנית התוכנה הזדונית כדי שתוכל לזהות את האיומים האחרונים. על ידי סריקה קבועה לאיתור תוכנות זדוניות, תוכל לשמור על הפעלת המחשב שלך מהר יותר ויעילה יותר.

4. צמצם אנימציות

הדרך הרביעית שבה אתה יכול להגביר את המהירות של מחשב Windows 10 שלך היא להפחית אנימציות. אנימציות הן אפקטים שנועדו לשפר את החוויה שלך, כגון כאשר אתה פותח או סוגר חלון, אבל הם גם יכולים להאט את המחשב שלך. כדי לצמצם אנימציות, פתחו את הגדרות המערכת, בחרו בתפריט המשנה מערכת ולאחר מכן בחרו באפשרות הגדרות מתקדמות. גלול מטה לכרטיסייה אפקטים חזותיים ובחר בלחצן התאם לביצועים הטובים ביותר. פעולה זו תשבית את כל האנימציות במחשב שלך.

5. הפעל את ניקוי הדיסק

השלב החמישי והאחרון באופטימיזציה של מחשב Windows 10 שלך הוא להפעיל את ניקוי הדיסק. פעולה זו תסיר כל קבצי זבל מיותרים ותפנה מקום בכונן הקשיח שלך. כדי לעשות זאת, פתח את תפריט התחל והקלד "ניקוי דיסק" בשורת החיפוש. בחר באפשרות "ניקוי דיסק" ולאחר מכן בחר אילו קבצים תרצה למחוק. אתה יכול לבחור מבין אפשרויות כמו קבצי אינטרנט זמניים, דפי אינטרנט לא מקוונים ודוחות שגיאות של Windows. כשתסיים, לחץ על "אישור" כדי לסיים את התהליך.

6. סגור אפליקציות רקע

אחד האמצעים הקלים והיעילים ביותר שתוכל לנקוט כדי לשמור על ביצועי המחשב שלך בביצועי שיא הוא סגירת יישומי רקע באופן קבוע. יישומים רבים מתחילים לרוץ ברקע ללא ידיעתך או רשותך, ויישומים אלו עלולים להאט את המחשב שלך. כדי לסגור אפליקציות רקע, פתח את מנהל המשימות (Ctrl+Alt+Del) ובחר בכרטיסייה "תהליכים". משם, אתה יכול לבחור אילו אפליקציות לסגור ולאחר מכן ללחוץ על "סיום משימה" כדי לסגור אותן. זה יעזור לפנות משאבי מערכת ולשפר את המהירות הכוללת של המחשב שלך.

7. התאם את הגדרות החשמל שלך

אחת הדרכים הקלות ביותר להגביר את מהירות המחשב היא להתאים את הגדרות החשמל שלך. כדי לעשות זאת, פתח את תפריט התחל, לחץ על הגדרות ועבור למערכת. משם, לחץ על Power & Sleep. תראה את האפשרות להתאים את תוכנית החשמל שלך. בחר באפשרות מאוזנת כדי להפיק את המרב מהמחשב שלך ולשפר את הביצועים שלו. אתה יכול גם להתאים את התוכנית שלך לביצועים גבוהים כדי לקבל את הביצועים הטובים ביותר מהמחשב שלך. זכור שזה יצריך יותר כוח, אז יש להשתמש בו רק כאשר יש צורך.

8. בדוק אם יש שגיאות בדיסק

אחת הדרכים הטובות ביותר להגביר את מהירות המחשב שלך היא לבדוק את הדיסק לאיתור שגיאות. אתה יכול לעשות זאת על ידי הפעלת כלי השירות של Windows 10 Disk Check. כלי זה סורק את הכונן הקשיח שלך לאיתור שגיאות ומנסה לתקן אותן. חשוב לעשות זאת מעת לעת, מכיוון שכונן קשיח פגום עלול לגרום למחשב שלך להאט באופן משמעותי. כדי להפעיל את כלי השירות של Windows 10 Disk Check, פתח את סייר הקבצים, לחץ לחיצה ימנית על הכונן שברצונך לבדוק ולאחר מכן בחר מאפיינים. בכרטיסייה כלים, לחץ על בדוק. בצע את ההוראות שעל המסך כדי להשלים את התהליך. לסיכום, הגברת מהירות המחשב אינה בלתי אפשרית. עם הגישה הנכונה, אתה יכול להפוך את מחשב Windows 10 למהיר יותר, יעיל יותר ואמין יותר. על ידי ניקוי קבצים ותוכניות ישנים, השבתת תוכניות אתחול, עדכון מנהלי התקנים ואופטימיזציה של המערכת, אתה יכול לוודא שהמחשב שלך פועל במהירות וביעילות ככל האפשר. בעזרת טיפים אלה, תוכל לשמור על הפעלת המחשב שלך בצורה חלקה ולוודא שאתה מקבל את הביצועים הטובים ביותר ממחשב Windows 10 שלך.

תוכן עניינים

לבדיקה וייעוץ ללא עלות
שירותים נוספים